Tomáš Steiner druhý v Dolanech a Lukáš Soural třetí ve Velkých Pavlovicích

Tomáš Steiner druhý v Dolanech a Lukáš Soural třetí ve Velkých Pavlovicích

Dolanský krpál je letos poprvé zařazený do Vyškovské běžecké tour, tak jsem předpokládal, že se nás tam přece jen sejde víc, než obvykle v poslední době na závodech. Nebyla to až tak pravda.

Adamov

Minulou neděli se v Běhu na Nový hrad postavil na start Lukáš Soural, doběhl třetí mezi čtyřicátníky.

A také tam běžel Lukáš Koudelka. Do cíle se dostal devátý v kategorii nad 40 let.

Brněnské běhy

Ve čtvrtek se běžely tradiční Brněnské běhy a Anežka Langhammerová v Běhu Čertovou roklí tam vyhrála v novém traťovém rekordu.

Adéla Uhrinová pak doběhla třetí ve své kategorii.

Ondřej Kindl pak skončil mezi čtyřicátníky druhý.

Brno Lužánky

Jeden z nejstarších závodů u nás, to jsou Lužánky.

Na start se tam postavila Emílie Divišová a po velmi dobrém výkonu zvítězila v kategorii juniorek.

Velké Pavlovice

Lukáš Soural si zajel v sobotu pro body do rozjíždějícího se Moravsko – Slovenského běžeckého pohár do Velkých Pavlovic a vybojoval tam třetí místo celkově. Svoji kategorii pak vyhrál.

Petr Halas se tam také rval o body a mezi padesátníky doběhl na pátém místě.

Mezi ženami tam bojovala Jana Soldánová jak se zdravotními problémy, tak s tratí, a v nejmladší kategorii žen doběhl šestnáctá.

Dolany

V Dolanech vyšlo počasí, svítilo slunce, jaro jak vyšité, prostě parádní podmínky. Trať byla náročná nejen tím, že se běželo v kopcích, ale že tam místy byly i kopce v kopcích, ovšem přece jen tam bahno nebylo.

Je fakt, že jsem neběžel, asi bych proklínal Zdenka Kolmaše za tu trať až do morku kostí, ale aspoň jsem udělal pár fotek po trati.

A taky jsem nemohl popsat jako obvykle, jak se tam trápím. Ale to je možná dobře, třeba bych tím mohl odradit některé další běžce, když bych trasu proklel až do horoucích pekel. Ale bylo tam krásně, mrzí mě, že jsem nemohl běžet.

Ovšem závěr celé akce byl doslova hororový. Při vyhlášení normálně z nebe spadlo snad jezero vody. Liják, fučák, peklo na zemi. Ještě že to počkalo a nestalo se to při závodě. To by byla pěkná divočina.

Tak se podíváme, jak jsme si vedli.

Nejdřív tedy probereme výsledky žen

Lucie Kolmašová po úterním lítém boji s evropskou špičkou v kategorii nad 40 let v Toruni, odkud si dovezla fantastickou medalili za třetí místo družstev v krosu, si chtěla zaběhnout osobní rekord na Dolanském krpálu, a to se jí podařilo beze zbytku. A že si ho posunula. O sto vteřin. A to jí vyneslo skvělé třetí místo mezi ženami nad 40 let. Ale jela tedy na doraz. Jako obvykle.

Marie Hynštová se potýkala celý týden s nachlazením, tak trať odběhla na pohodu a pro body do Vyškovské běžecké tour. A i tak s přehledem zvítězila mezi ženami nad 60 let.

A teď se podíváme na muže

Tomáš Steiner se rozhodl zajet si pro body a na trati, která pro něj není ideální, běžel výborně. Do cíle se dostal na druhém místě za výborným Davidem Pelíškem.

Lukáš Koudelka se rval s tratí i se zdravotními potížemi jako obvykle a šlo mu to tentokrát dobře. Mezi čtyřicátníky doběhl na výborném pátém místě.

Zdenek Kolmaš si na své domácí trati také doběhl pro osobní rekord. A to měl na krku organizaci celé akce. V kategorii mužů nad 40 let doběhl na 18. místě.

Jaroslav Trávníček si též přijel otestovat zdejší náročnou trasu. A zvládl to výborně. Mezi šedesátníky skončil pátý.

Výsledky: Výsledky - Dolanský krpál.pdf (339611)

Vyškovská běžecká tour po 4 závodech: 11.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2024 po 4.závodě.xls (105472)

Sezóna se rozjíždí, tak věřím, že se nás bude objevovat na závodech co nejvíc.