Petr Fochler zvítězil o víkendu v canicrosu v Hradci a Petr Halas s dětmi bojoval zase ve Vyškově a v Praze

Petr Fochler zvítězil o víkendu v canicrosu v Hradci a Petr Halas s dětmi bojoval zase ve Vyškově a v Praze

Petr Fochler s Cashem o tomto víkendu vyrazili na třináctý ročník závodu ManMat Canicross okolo Hradce.

Byly to dvoukolové závody a startovalo se hromadně v sobotu i v neděli, trať měřila 4,3 km a byla stejná, jako předchozí ročníky, takže mohli srovnávat časy.

V sobotu za to hned od startu vzali a v podstatě už si běželi svůj závod.

V neděli byl také hromadný start a protože Petr chtěl pořádný test a tak se do toho snažili šlapat. Nakonec z toho byl čas na chlup stejný jako v sobotu.

Celkem Petr Fochler s Cashem obsadili první místo v kategorii Canicross muži do 39 let s celkovou průměrnou rychlostí 21,71 km/h.

Vyškov

V sobotu se ve Vyškově konal Sportovní odznak Bedřicha Kostelky. Jsou to závody ve vícebojích od benjamínků po starší žactvo.

Matěj Halas se opravdu snažil, skončil celkově čtvrtý.

Anežce Halasové se naopak moc nedařilo, předvedla solidní hod kriketem a moc pěkný finiš na 200m, kde vybojovala druhé místo.

Vojta Halas kromě šplhu zvládl celý víceboj, do cíle jeho posledního závodu na 800m ho spontánně doprovázeli ostatní závodníci i jejich doprovod a nakonec obsadil čtvrté místo.

Praha

V neděli na Petříně bylo krásné počasí, super atmosféra.

Anička Halasová měla premiéru v hlavním závodě, který zvládla v pohodě.

V rámci Orla zvítězila mezi juniorkami a dorostenkami.

Petr Halas běžel po 5 měsících a týdnu klusání, šlo to těžko, ale přežil i žihadlo od sršně jako dalších asi 10-15 běžců. V rámci Orla muži B skončil čtvrtý.

V závodech dětí a lidovém běhu dospělých, které tam už čtvrtý rok Petr Halas pořádá, letos startovalo neuvěřitelných 76 závodníků.