Milan Marek a Marie Hynštová první v kategoriích na Posluchově A Simona Grulichová druhá v Ostravě

Milan Marek a Marie Hynštová první v kategoriích na Posluchově a Simona Grulichová druhá v Ostravě

Mezi legendární závody se řadí také Běh na Posluchov na Svatém Kopečku u Olomouce, jehož 33. ročník proběhl právě dnes v sobotu, a tak bylo jasné, že tam opravdu chybět nemůžeme. Jako ostatně desítky let předtím. Jsou závody, kde musíme běžet, nebo v mém případě aspoň být, i kdyby trakaře padaly. Škoda, že to tak nevidí víc členů AK Drnovice, jako ti skalní, kteří startují vlastně o každém víkendu.

Také pokračovala Orelská běžecká liga v Kuřimi, kde jsme měli svá želízky v ohni zejména mezi dětmi.

Posluchov

Výborně opět závod rozběhl Lukáš Koudelka. Nenechal se vyhecovat a po solidním výkonu nakonec skončil absolutně sedmý mezi rekordním počtem téměř 150 běžců a v kategorii doběhl pátý.

Milan Marek, to je objev roku. Deklasoval všechny šedesátníky a zvítězil ve fantastickém čase, když prohnal a porazil spoustu o hodně mladších běžců.

Ivo Krátký také bojoval jako lev a vyneslo mu to v našlapané kategorii mužů nad padesát let desáté místo.

Stejně tak Jiří Bubeník se nedal a po velmi dobrém výkonu skončil mezi padesátníky dvanáctý.

A Marie Hynštová jako dnes jediná zástupkyně něžného pohlaví z našeho klubu se musela rvát o vítězství v kategorii žen nad padesát let, kde už dost let přesluhuje, a zvládla to skvěle, když si poradila se soupeřkou, co ji porazila na Kosíři a zvítězila.

Winter run Ostrava

V Zimním běhu v Ostravě startovala také Simona Grulichová a vedla si výborně. V kategorii žen nad 40 let doběhla na trati 8,2 km dlouhé na parádním druhém místě.

Kuřim

Malá cena Zlobice, tou pokračovala Orelská běžecká liga a také zahajovala Kuřimská běžecká liga.

do Kuřimi na Malou cenu Zlobice (s náročným kopcem) vzhledem k nemocem vyrazili Halasovi v poloviční sestavě sbírat body do Orelské běžecké ligy.

Anežka Halasová na dvou okruzích o celkové délce 230m v lesoparku neodstartovala nejlíp a na krátkém okruhu kde se špatně předbíhá, to stačilo na 6. místo z 11 děvčat.

Anička Halasová běžela poprvé 7,3 km a zvládla to skvěle. Vyhrála dorostenky a  juniorkách ji porazila jen reprezentantka Adéla Koláčková.

Petrovi Halasovi se taky celkem dařilo, v silné konkurenci skončil v kategorii čtrnáctý.

Ostrava

Stela Tomanová si odskočila z lyžařského výcviku do haly v Ostravě a pobyt na horách a na lyžích byl poznat. V dálce skočila jen 424 cm a 800 m dala za 2:40. Po lyžích se nedá moc dobře hned běžet, ale to nevadí, zase je v tom jiný přínos do tréninkového procesu a rozhodně se to neztratí.

akdrnovice.rajce.idnes.cz/Posluchov_8.2.2020

I mezi elitou běžců na Posluchově, jak z atletických oddílů, tak orienťáků, kteří na svém domovském závodě startují vždy v hojném počtu, jsme se opět neztratili.