Petr Hének zvítězil v Hostýnské osmě, Alena Hénková tam doběhla třetí, Martin Skřivánek druhý a Lukáš Koudelka čtvrtý v kategoriích v Doubravici

Petr Hének zvítězil v Hostýnské osmě, Alena Hénková tam doběhla třetí, Martin Skřivánek druhý a Lukáš Koudelka čtvrtý v kategoriích v Doubravici

Přeložený Svitava kros v Doubravici, který se běhá vždy začátkem června a byl tedy posunutý kvůli karanténě až na 8. srpna, byla naše jasná volba, protože tento závod patří k našim oblíbeným. Sice se běžely i Vnorovy, kam také zamířili naši členové, ale pro nás důchodce je tento závod již příliš drahý. Pořadatelé s tím holt musí počítat, že ne všichni si můžou každý týden dovolit vyhodit balík peněz za proběhnutí v závodě. To by se taky mohl jít koncem měsíce náš běžný důchodce jít pást na okolní louky. Tak to vidím já. Je ale možné, že se o nás už na závodech nestojí. Kšeft je holt kšeft.

Ovšem je zajímavé, že já dokážu uspořádat krásné závody se vším všudy za 50 Kč startovného. Možná by se mohli přijít ke mně všichni poučit. Ale to by z toho nesměli chtít mít výdělečný podnik.

Rajnochovice

Petr Hének zvítězil po neuvěřitelném výkonu v Hostýnské osmě, když trať vedoucí po Hostýnských vrších v délce 68 km se součtem převýšením 3050 metrů zdolal za 6:40:20 a o 15 minut porazil i Jiřího Petra.

Na trati se také skvěle počínala Alena Hénková. Na posledním mezičase na Kelčském Javorníku se objevila jak třetí žena celkového pořadí. A třetí místo také uhájila až do cíle. To jsou neskutečné výkony a v tomhle počasí přímo neuvěřitelné.

Doubravice nad Svitavou

Také zde je startovné 50 korun, což kvituji s povděkem a závod nemá chybu.

Lukáš Koudelka bojoval, seč mu síly stačily a pochroumaná achilovka dovolila, ale na lepší jak čtvrté místo to bohužel nestačilo. Snad bude líp.

Martin Skřivánek se se soupeři v kategorii čtyřicátníků vypořádal skvěle a odvezl si domů parádní druhé místo.

Pořád závodíme a to je dobře. Sice to bylo teď slabší s naší účastí, ale odpoledne se běží ještě ve Vnorovech, tak nějaký výsledek přibude, tak to pořád jde. Navíc se nám stále daří. Jsem rád, že je nás vidět a všechny za to musím opět pochválit.