Lukáš Koudelka čtvrtý v Července

Lukáš Koudelka čtvrtý v Července

Moc možností jak si kde v sobotu zatrénovat nebylo, protože svátek 17. listopadu je v neděli a dost závodů se na tento termín přesunulo. To nám moc nevyhovuje do skladby tréninku, tak jsme se rozjeli do Červenky, kde pokračovala Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje Podzimním během Červenkou.

Velká Kunratická

Minulou neděli se Petr Fochler zaběhl českou klasiku, kterou bezesporu Velká Kunratická je. Běžel se již 86. ročník. Po bojovném výkonu, kdy si zlepšil osobní rekord na této trati o 20 vteřin, skončil nakonec celkově 48 a v kategorii do 39 let obsadil 43. místo.

Startovala tam také Pavlína Poláčková, která opravdu zabojovala. Celkově mezi ženami doběhla desátá a v nejmladší kategorii dam pak skončila šestá.

Červenka

Zimní běh Červenkou jsme již absolvovali dvakrát, trasa na podzim je stejná, tak jsme věděli, do čeho jdeme. Ale na startu stál jen ten neodolnější. Bohužel.

Jen Lukáš Koudelka měl odvahu někam vyrazit. A to i navíc při jeho zdravotních peripetiích. A přes překopnutý začátek nakonec zvládl celý závod dobře. Tedy v rámci současných možností.

A bylo z toho velmi dobré čtvrté místo absolutně.

Je pravda, že jsem s malým počtem našich členů na startu počítal, přece jen v neděli začíná Brněnský běžecký pohár v Jehnicích, ale že poběží jen jeden borec z AK Drnovice, to mně fakt šokovalo. Co se dá dělat. Díky aspoň za něho.