Lenka Hrabovská zvítězila v Břeclavi

Lenka Hrabovská zvítězila v Břeclavi

Nakonec jsme se rozhodli zajet do Břeclavi na Racio běh kolem Dyje. Sice to byla jen pětka po rovině, navíc bez kategorií, ale nikde nic lepšího nebylo a odpolední závod v Moravském Krumlově nám opravdu nevyhovoval. Ale přesto jsme tam také měli zastoupení.

V sobotu také vyrazili kluci do Třeboně na maratón, aby si otestovali, jak na tom jsou.

Břeclav

Velmi hezky připravená akce mě docela překvapila, je vidět, že kluci v Břeclavi umí.

Hodně rychlá trasa závodu pro dospělé a fůra dětí kolem, celé dopoledne se fakt vydařilo. Jen zatím nemám přesné výsledky, protože nejsou zpracované v počítačové formě. Jediná vada na kráse byla v tom, že se nevyhodnocovaly věkové kategorie.

Lenka Hrabovská se předvedla ve famózní formě. V nabité konkurenci žen si počkala, postupným zrychlováním tempa posbírala soupeřky a nakonec s přehledem a s velkým náskokem zvítězila.

Marie Hynštová oslavila své narozeniny velmi slušným výkonem s umístěním na šestém místě mezi ženami.

Světlana Petříková pak také bojovala a do cíle se dostala na devátém místě.

Jiří Bubeník běžel velmi dobře. Mužů tam startovalo hodně a Jirka se objevil na cílové čáře na 11. místě celkově.

Třeboň

Na Maratón a půlmaratón až do Třeboně se rozjeli Lukáš Koudelka, Martin Skřivánek, Milan Marek a Nina Bartoňková.

Lukáš Koudelka zaběhl velmi dobrý čas na půlmaratón. V cíli se objevil na 16. místě celkově za 1:20:51.

Martin Skřivánek se výborným časem 2:59:04 dostal pod tři hodiny a mezi čtyřicátníky doběhl desátý. Celkově pak třicátý.

Milan Marek pak parádním časem 3:23:23 skončil druhý mezi šedesátníky.

Nina Bartoňková zvládla maratón za 3:47:43 a mezi ženami skončila osmnáctá.

Vzhledem k nevypsaným věkovým kategoriím se tedy v Břeclavi nedaly čekat závratné výsledky, ale závod splnil účel.  Ovšem Lenka tedy fakt překvapila.

Ale odtrénovali jsme a dobře se také pobavili. O to jde nejvíc v této době.