Irena Pospíšilová zvítězila v Malé Vrbce, Silvie Divišová v Třebíči, Lenka Hrabovská v Kojetíně a Nina Bartoňková tam skončila druhá

Irena Pospíšilová zvítězila v Malé Vrbce, Silvie Divišová v Třebíči, Lenka Hrabovská v Kojetíně a Nina Bartoňková tam skončila druhá

V neděli v Kojetíně pokračovala Vyškovská běžecká tour, tak bylo jasné, že tam alespoň někteří členové AK Drnovice zamíří. Sice neděle moc vhodná k závodění není vzhledem k rozložení tréninků v týdnu, ale co se dá dělat. Někdy to jinak nejde.

Ještě se ovšem v sobotu zúčastnili naši členové závodů v Malé Vrbce, Třebíči a ve Vyškově.

Vyškov

V pátek proběhl na vyškovském stadionu další ročník charitativního běhu " Běháme srdcem "

Orlíci se zúčastnili v hojném počtu a znovu dokázali, že umí bojovat nejen o medaile a body, ale umí i pomáhat těm, ke kterým život nebyl tak laskavý. Podařilo se vybrat rekordní částku  130 203,- Kč.

Malá Vrbka

Ještě v sobotu si zajela pro body Moravsko – Slovenského běžeckého poháru Irena Pospíšilová.

A vedla si tradičně výborně. S přehledem opět zvítězila. Je letos zase ve skvělé formě.

Na startu mezi nejmenšími dívkami stály také její dcery Lenka a Lucie Pospíšilovy a v davu děvčat se neztratily.

Vyškov

Mistrovství Moravy a Slezska na dráze proběhlo v sobotu ve Vyškově.

Startovala tak také Iveta Trojancová na trati 100, kde zaběhla čas 14,35. Pak si dala 800 m, kde doběhla v čase 2:42,32 a na závěr ještě zvládla 400 m za 1:10,56.

Anička Halasová tam zaběhla 400 za 1:08,82m, což je nový oddílový rekord dorostenek, 200m za 30,10 a do dálky skočila 426cm.

Třebíč

Na Halahoj půlmaratón do Třebíče si odskočila v sobotu z práce Silvie Divišová. A po skvělém výkonu zvítězila na této trati absolutně mezi všemi ženami. Paráda!

Poloviční trasu zde absolvoval Patrik Bejček a vedl si dobře. Celkově doběhl čtvrtý a v kategorii pak třetí.

Kojetín

V Kojetíně nám dopoledne na závod vyšlo počasí, zato při vyhlašování už mrholilo, foukal vítr a byla strašná kosa. Na nové trati dospělých se nám dařilo, přestože stálo na startu jen pět neodolnějších členů našeho klubu.

Ale nejdřív děti

Skvěle si vedla Maja Tomanová na trati jednoho kilometru. Společný závod i s hochy vyhrála.

Michal Hrabovský doběhl za ní druhý, ale mezi kluky zvítězil.

Lucie Hrabovská pak celkově doběhla čtvrtá, ale mezi dívkami třetí.

Na trati dva km bezpečně zvítězila Stela Tomanová mezi všemi holkami. Ta v sobotu doběhla ještě na RunTour v Brně mezi žačkami druhá.

A teď tedy těch našich pět statečných

Skvěle běžel Petr Hrabovský. Ve velmi dobrém čase doběhl třetí v kategorii nejmladších mužů a celkově skončil šestý.

Radek Kala je také ve formě. Mezi padesátníky vybojoval druhé místo.

A parádní představení převedla naše dvě ženy Lenka Hrabovská a Nina Bartoňková. V první polovině trati se přetahovaly a první místo. Po obrátce získala menší náskok Lenka Hrabovská, ten si udržela a zvítězila absolutně mezi ženami.

Nina Bartoňková pak doběhla po bojovném výkonu kousek za ní na druhém místě absolutně.

A skvělé výkony žen podtrhla Marie Hynštová. Přestože byla na startu nejstarší ženou, doběhla celkově čtvrtá a v kategorii nad padesát let s přehledem vyhrála. A to měla včerejší Mánesku v délce 16 km s přeběhem Velkého Kosíře v nohách.

Tak všem velká poklona.

Výsledky:  Výsledky z Kojetína.pdf (332581)

Po velkém účastnickém vypětí v Olšanech minulý týden se dalo čekat, že nás na závodech v Kojetíně tolik nebude, tak jsem rád, že alespoň ti nejodolnější opět přijeli a předvedli pozoruhodné výkony.