Anežka Langhammerová zvítězila v Telči, Anička Halasová tam doběhla druhá

Další závod zařazený do letošní Orelské běžecké ligy byl v Telči. Na Roštejnské stráně zamířila samozřejmě celá rodina Petra Halase a také tam nechyběla ve svém domácím prostředí Anežka Langhammerová.

Telč

Další pokračování Orelské běžecké ligy se uskutečnilo tentokrát na okraji krásného města Telč. Nedělní odpoledne nás asi naposledy prohřálo slunečními paprsky a mohlo se závodit. Již tradiční kros Roštejnské stráně se tentokrát uskutečnil na netradičním místě. Namísto louky u rybníka se závodníci přesunuli k Ranči Telč a byla to dobrá volba.

Děti trávily spoustu času u mnoha druhů zvířat, občerstvení po ruce, krásný areál v přírodním  stylu, prostě paráda.

Na úplně nové trati v délce 3,5 km s přehledem mezi ženami vyhrála Anežka Langhamerová. Je vidět, že je teď ve formě.

A radost jí udělal její přítel Martin, který doběhl na kilometrové trati třetí.

Dětské kategorie běhaly na polní travnaté cestě, a po cyklostezce.

Matěj Halas na 200m sprintu závodil jako o život a vybojoval 3. místo.

Vojta Halas si stejný závod užil s úsměvem a dál se věnoval užívání si sluníčka.

Anežka Halasová již běžela 600m a zabojovala na 2. místo.

Další kategorie už čekaly delší tratě na krásném lesním okruhu a v kopcovitém terénu. Anička Halasová běžela 3,5 km s nejmladšími ženami a s muži nad 50let. V juniorkách zvítězila a celkově mezi ženami doběhla na této trati druhá.

Petr Halas absolvoval nejdelší trať 5 km, trasa byla náročná, ale opravdu krásná, s nejvyšším bodem u lesní kapličky. Podařilo se mu mezi muži B vyběhat 3. místo.

Na závěr si Halasovi ještě dali rodinnou štafetu - Anežka 200, Anička 600 a Petr 1500m. Anička vytáhla štafetu na 1. místo s mírným náskokem, takže Petr musel běžet jako o život, sice na obrátce ho soupeř dostihl, takže  druhá polovina byla kdo s koho a rozhodlo se ve finiši, kde ovšem Petr nemohl zklamat a tak zvítězili.

V Telči se nám tradičně dařilo, doufám, že tak budeme pokračovat i dál. Ale hlavně věřím, že se nepodaří zakázat sportovní akce.