Anežka Langhammerová první v Blažovicích, Silvie Divišová první v Ivančicích a Marie Hynštová druhá v Náměšti

Anežka Langhammerová první v Blažovicích, Silvie Divišová první v Ivančicích a Marie Hynštová druhá v Náměšti

Na státní svátek v úterý se pořadatelé trochu víc ukázali a bylo možno si vybrat s několika akcí. Každý se rozhodl podle svého.

Náměšť na Hané

Běh Terezským údolí v Náměšti na Hané je další z akcí Karla Pikala, který se nenechal zastavit ani v nejtvrdším zákazu v průběhu koronavirové pandemie a tak jsem se rozhodl k němu zajet podívat. A navíc je v Terezském údolí překrásně.

Skvělým výkonem tam absolutně zvítězil Pavel Dvořák.

Bohužel od nás stála na startu jen Marie Hynštová. A vedla si výborně. Celkově mezi ženami doběhla druhá a ve své kategorii samozřejmě vyhrála.

Ivančice

Na Ivančickou hodinovku zase vyrazila obhajovat vítězství Silvie Divišová a opět se jí to podařila. Zvítězila výkonem 12885 metrů. S obíháním běžců to pak bylo 13300 metrů.

Blažovice

Svatováclavský běh v Blažovicích má svou tradici, obvykle to bývá velká akce, která se tedy zrovna loni nepovedla, ale to se stane. I tam jsme měli své zastoupení.

Anežka Langhammerová opět předvedla, jak se to nemá dělat. Pětku vyhrála a na desítce doběhla pátá a v kategorii druhá.

A tady je její komentář. Stojí to za to: „V poslední době víc pracuju, než běhám. Chtěla jsem to svému tělu vynahradit, tak jsem se přihlásila na obě trati závodu. Super nápad.

Pětka

Měřila mrcha 5,5 km, na trati jsem nechala všechno, chtěla jsem být první za každou cenu, takže přepálený start a v cíli jsem připomínala spíš rajče než běžce.

Desítka

Po pětce jsem ji vůbec nechtěla běžet, ale jelikož je bodovaná v rámci Orelské ligy, tak jsem si řekla, že to aspoň odklušu. Všichni ví, co se stane, když jdu klusat závod na sedmém kilometru jsem prosila policajta, aby se se mnou rozdělil o bonbóny a na osmém jsem musela krást švestky, protože mi došla energie a ten lakomý policajt se se mnou vůbec nerozdělil.

Do cíle jsem zázrakem dokulhala a bylo z toho druhé místo v kategorii a páté absolutně (letos na 10 nebyla taková konkurence, jako tu obvykle bývá)

Jsem šťastná jako blecha, ale asi tak týden nejspíš nebudu chodit.“

Není co dodat, musel bych se rozčílit a proč si ubližovat, Anežka to zvládla sama na sobě.

Výborně běžel Také Martin Skřivánek. Celkově skončil desátý a v kategorii třetí.

Také Petr Halas a se vydal na trať desítky a mezi čtyřicátníky doběhl na jedenáctém místě.

Anička Halasová pak bojovala s juniorkami na 5km trase a do cíle se dostal jako čtvrtá.

Anežka Halasová potom ve své kategorii dívek skončila jedenáctá.

A Matěj Halas mezi svými kluky doběhl na dvanáctém místě.

I v týdnu nás bylo vidět a teď už nás čeká v sobotu legendární a zároveň jubilejní 60. ročník Pístovické riviéry. A já pořád jak na potvoru nemůže ještě vůbec běhat.